Yasal Uyarı :

Tüm enerji çalışmalarında olduğu gibi, doğal şifa teknikleri tıbbi tanı ve tedavi için bir alternatif olarak değil, tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Her zaman güçlü bir şekilde şunu tavsiye ediyoruz: Sağlığınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, mutlaka doktorunuzla temasa geçiniz.

Eğitmen Sorumluluğu Gereği :

Tüm şifa sistemlerinin temelinde, kaynak olan, Şifanın tek sahibi, yüce yaratıcı olan Allah’tır. Verdiği her hastalığın şifasını da vermiştir. Biz bilsekte bilmesekte şifayı verene sığındığımız zaman , birer şifacı olarak şifayı doğru yerde aramış oluruz. Bu nedenle şifa seanslarınızın güven içerisinde, daha derin ve kalıcı olumlu etkiler sağlaması için; kullanılan ”mantraların”, ”sembollerin” ve ”şifacının” sadece birer aracı olduğunun bilincinde olun.

Şifacı olarak enerjiyi biz taşımıyoruz! Sadece, kendisine Yaratıcı tarafından ”Ruh” verilen(üflenen) tek canlı olan insan olarak yaratıldığımız için, inandığımız her şeyi bu dünyada gerçekleştirme gücüne sahibiz. Ancak, konu metafizik olunca, başlangıçta beş duyumuzun algılarının dışında, bilmediğimiz görmediğimiz bir alemdeyiz. Ne ile karşılaşacağımızı bilemeyiz. Kanal olduğumuz frekans, Yaratıcı’nın şifası mı yoksa başka alemlerdeki varlıkların bir aldatısı mı? Bu nedenle her zaman önerim ; Allah’ın hangi peygamberinin kitabına tabi iseniz, o peygamberin öğrettiği gibi manevi olarak korunun. Allah isminin işaret ettiği manaya inacınız yoksa bile bir eğitmen olarak önerdiğim , Allah kelimesini mantra olarak kullanın ! Kesinlikle sizin içinde koruma sağlayacaktır.

Bu nedenle bir genelleme yaparak; Nüfusunun %95 Kur’an’a tabi olan(?) bir toplumun resmi dilinde (Türkçe) hazırlanan bu yazıda , her şifa çalışmasında uygulayabileceğiniz öneriyi sunuyorum :

(Dil-den söyleyip, kalp-ten onaylayarak)

BAŞLARKEN :

BİLİP YA DA BİLMEDİĞİM TÜM HASTALIKLARDAN ve ŞERRLERDEN, ŞİFANIN TEK KAYNAĞI ve SAHİBİ OLAN ALLAH’A SIĞINIRIM.

NİYET :

ŞİFAYI VEREN ALLAH’IN İSMİ, İZNİ VE RIZASI İLE … NİN ŞİFALANMASINA KANAL OLMAYI DİLİYORUM.

Selam Sevgi ve Dua ile..

hasan makam