Cilt Bakımı için Reiki

S :
Cilt Bakımı ve diğer fiziksel güzellik konularında reikiyi nasıl uygulayabilirim?

C :

Bilirsiniz, şifa enerjilerin en son temas edebildiği konular fizik bedendir. Her şey enerji ancak şifa enerjileri daha ince yapılı-süptil olduğu için, öncelikle daha süptil yapılarımız olan, zihinsel ve duygusal enerji bedenine, fiziksel olarak algıladıklarımızda da gaz > sıvı > katı şeklinde gider. Eğer fiziksel bir sorunun kaynağı, daha süptil enerjisel bir blokaj ise şifa enerjileri ile anında çözülür ve iyileşme süreci başlar.
Cilt konusunda şifa enerjileri ile çalışmak isterseniz, genel olarak;
* Önce kullandığınız şifa enerjisinin tekniğine göre, bir el kalp üzerinde diğeri karaciğer üzerinde (ki buradaki amaç kan dolaşımı sistemini iyileştirmektir) 3-5 dk. şifa enerjisi aktarın.
*  Sonra sorunlu olan bölgeye temas etmeden bölgedeki aurayı şifa enerjileri ile doldurun.
* Kullanacağınız doğal terkip (buhar, losyon, krem vs.) üzerine önceden şifa enerjilerini yükleyin. Kullandığınız bu terkiplere şifa enerjileri daha hızlı nüfuz ettiği için, cildin bunları emmesi ile asıl şifa süreci hızlanır.
* Masaj ya da diğer tedavi uygulamalarını da aynı anda devam edin.
Konu fiziksel olunca sadece reiki şifa enerjileri değil, kombine çalışmak daha iyi sonuçlar verir. Bitkisel terkipler, masaj uygulamaları, dengeli beslenme, düzenli uyku gibi diğer faktörlerin de gözardı edilmemesi gerekir. Her bir yöntem diğerlerini destekleyen niteliktedir.

Kalbiniz kadar bedeniniz de hep güzel kalsın ..

hasan