birine uyumlama yapmak için illa karsiliginda mutlaka birşey almak gerekli mi ?

S :
birine uyumlama yapmak için illa karsiliginda bişey almak gerekli mi ? Alma verme dengesi bu durumda bozulur mu?

C :
Uyumlandığınız bir enerjiyi artık başkasına uyumlama yetkiniz var ancak Uyumlama yapacağınız konuda, yani o enerjinin ilk önce sizi arındırıp temizlemesi ve sonuçlarını almadan başkasına uyumlama ya da şifa çok etkili olmayabilir. Sizde halen varsa bu konuda enerjisel blokajlar, diğerlerini de olumsuz etkileyebilir ya da o konuda enerji frekansınız henüz yeterinde yükselmediği için sizi geriye çekebilir. Onun için ilk önce kendinize odaklanmanız çok daha önemli..

Şifa ya da uyumlama yaptığınız kişi enerjiye değil, sizden aldığı zamana, emeğinize, bu enerjiyi uygulama yeteneği için harcadığınız emeğe, birikime, tükettiğiniz zamana vs. bir karşılık veriyor. Bir anlamda, sizinle birlikte bu konuda sahip olduğunuz tüm birikimleri kullanmak üzere ödünç alıyor. Sizden sürekli alıyor da hiç bir şey vermiyorsa, o kişinin o anda hoşuna gidebilecek bir durum ama bu o kişinin üzerinde giderek artan bir yük etkisi yapar. Sadece maddi değil başka şey ile de dengeleyebilir.

Alma verme dengesinin bir çok yönü var aslında ama şöyle değerlendirebilirsiniz; Düşünün siz bir hekimsiniz; Kendinizin ve ailenizin sağlığı için bilgi birikim ve deneyimlerinizi kullanırsınız, belki aileden biri muayenehanenize geldiğinde ona da karşılıksız bakarsınız, belki gerçekten çok ihtiyacı olan ama duadan başka verecek başka bir şeyi olmayan birine de bakarsınız. Bu pencereden bakın, daha net karar verebilirsiniz.

kendi yaşamımdan bir örnek; (Aramızda hiç bir zaman maddi hesap olmayan kardeşim Osman, oldukça deneyimli -benden çok daha- aktif bir şifa uygulayıcısı.. Ben ona uyumlama yaptığım zaman ya da o bana şifa uyguladığı zaman, manevi karşılığın yanında az ya da çok mutlaka maddi bir karşılık veririz. Sebebini hiç düşünmedim ama içsel olarak bu konuyu hiç atlamayız) demek ki sebebini bilmesek de bunu yapmak çok önemli..