kişi dua okurken ona şifa çalışması yapılsa olur mu?

S :
değerli hocam, kişi dua okurken ona şifa çalışması yapılsa olur mu?

C :
Selamlar … Hanım,

Dua; şartlar, zaman ve mekanla sınırlandırılmamıştır. Hatta, her an her ortamda yapılması gerekir zaten. İnsanoğlu genel olarak zor durumlar içerisine düştüğü zaman Yaratıcı’ya sığınma aklına gelir ve duaya başlar ama dua konusunda Peygamberlerin öğrettiği bundan çok çok daha fazlası.. çok basit bir örnek; ihtiyaç gidermek için lavaboya girerken de yapılması gereken dua vardır, ihtiyaç giderirken de, çıkarken de ..

Dua konusu oldukça geniş kapsamlıdır ancak; Dua ve Şifa bağlantısında şöyle bir ince nokta vardır. Dua; enerjileri harekete geçirmek için Yaratıcı’dan istemektir. Yaratıcı, uygun görürse o enerjileri harekete geçirir.

Kişinin kendi kendine şifa uygulaması da zaten bir anlamda duadır ama başkasına şifa uygularken, uyguladığı kişi için bir dua olmasının yanında bir de alıcının tüm kalbi ile bu şifa enerjilerini istemesi ve almaya rızasının olması gerekir.

Dua ile Şifa arasındaki fark; Şifa enerjileri, kalpten gelen karşılıklı niyetlerin örtüşmesi ile çalışmaya başlar, Dua mekanizması ise tek taraflı çalışır. Bu nedenle dua her an her yerde yapılabilir.

Alıcı Dua ederken aynı anda şifa enerjilerini de alabilir.
Alıcı Dua ederken aynı anda kendisine dua edilebilir.
Alıcı Şifa enerjileri ile çalışırken, başkası tarafından aktarılan şifa enerjilerini almaya da niyet edebilir ancak, bu iki şifa enerjisinin bir arada çalışmaya uygun enerjisel frekanslara sahip olmaları gerekir, uyumlu değilse; genellikle dışarıdan gelen enerji frekansı etkisiz kalır.

her an DUA ile ..

Hasan Makam