Ev araba gibi diğer eşyalara reiki verilir mi? Nasıl yapılır?

S :
Ev araba vs sorunlu mal, bunlara da reiki şifa uygulanır mi?

C :
Eşyanın kendisine değil ama üzerinde yapışmış olumsuz bir enerji varsa elbette ki Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi bunları da temizlemek için çalışır. Bunlar ne olabilir, göz, nazar, kullanan kişinin olumsuz duyguları vs. daha bir çok enerji olabilir.

S :
Peki bu saydıklarınızdan hangisi, nasıl öğrenebilirim ve uygulama nasıl yapılır.?

C:
Reikinin kendisine özgü yüksek bir zekası var ve üst bilinç kontrolünde en yüksek hayra çalışıyor. Bu neden ile, reiki uygulamalarında bu konuların teşhis edilmesinden çok, konuyu kalpten geçirip, Allah’tan şifayı dileyerek enerjiyi vesile olarak kullanmaktır prensip, gerisini akışa bırakıyoruz. İlahi olan’a güven ve teslimiyet yani 😉

S:
Geleneksel şifa gecelerinde evime de niyet edebilir miyim peki?

C:
Elbette kendinize özel enerji alanınıza niyet edebilirsiniz. Ortak kullanım alanlarına da tabii ki.. Şöyle düşünün; kendi evinizi temizlersiniz ama tutup da başka birisinin evine gidip o kişiden izinsiz temizlemezsinz değil mi ?

 1. Fatma Sanı diyor ki:

  Merhaba, bir anda tepe taklak olan ve uzun zamandır duzelmeyip her geçen gün daha da ters dönen maddi sıkıntılar Reiki enerji ile düzeltilebilir mi, duzeltilebilirse bunun için niyet nasıl yapılır? ?

  • admin diyor ki:

   Niyet her zaman , kalpten geçenin dil ile ifade şeklidir. Kalıp niyet cümlelerinin kalbe yerleşmesi her zaman kolay değildir. Bu neden ile niyetiniz, aynen yazarken ifade ettiğiniz şekilde Allah’tan şifalanmasını dilemektir. Duadır aynı zamanda.. Şifa araçları kullanılır, her enerjisel şifa uygulayıcılığının seviyesine göre uygulama teknikleri kullanılır ve bütünün hayrı gözetilerek şifa Yaratıcı’dan dilenir.

   Tüm şifa enerjilerinin işleyişinde olduğu gibi; maddi konuların şifalanmasında da aslında kişinin enerji bedeni üzerindeki blokajlar çözülür, kişinin duygu düşünce ve davranış şekilleri yeniden yapılandırılmış olur. Sonrasında da kişinin gelişen ve yükselen kapasitesidir şifayı ya da maddiyatı kendisine çeken..

   Genellikle düşünce ters işler enerjiye göre.. Örneğin bolluk enerjilerinden faydalanmış biri her durumda şükran ve minnet duyguları içerisinde Yaratıcıya karşı şükür halindedir ve kendisinde olmasa bile bulup buluşturup başkalarının sıkıntılarını gidermeye çalışır. İşte bu gibi duygu, düşünce ve davranışları doğal olarak sergileyen kişi bolluk enerjilerinin faydalarını görmeye başlamış demektir. Maddi kapılar ve olanaklar o zaman kendiliğinden açılır. Değil ise, enerjiler direk gökten para yağdırmaz, diye bir latife ile bu konuya burada bir koyabiliriz .. 😉

   hasan makam

 2. Elif diyor ki:

  Benim şimdi kafam karıştı.Bugün ilk defa Reiki uyumlaması için sipariş verdim.Ama keşke sizi daha önce görseydim.
  Şimdi ilk uyumlanmam bir Reiki Master dan, sonraki başka Reiki Master dan fark eder mi?
  Bu şekilde düşünmem ilk uyumlanmami etkiler mi? Sonuçta sizi daha önce görseydim sizden isterdim uyumlanmayi.

  • admin diyor ki:

   Karar mekanizmasına sahip olan irademizin dışında gelişen kişisel sürecimizin her zaman bizim için bir hayrı vardır 😉 Bunu görmeye çalışalım. Şifa uygulayıcılığı için aldığınız eğitimlerde, bilgileri ve deneyimleri ile size yol arkadaşı olacak iyi yetişmiş her bir Reiki masterın size katacakları vardır. Memnun iseniz aynı Reiki Eğitmeni ile yolunuza devam etmeniz en güzeli olur ancak içsel olarak farklı Reiki Eğitmenleri ile çalışma hissi de doğar ise, bunda da herhangi bir sakınca yoktur. Şifa Yolunuz, yolculuğunuz hep açık ve aydınlık olsun .. hasan makam

 3. sibel diyor ki:

  merhaba bende aşırı aktif mesane ve hipotiroidi var. şu an tiroidlerim hızlandı ilaçlar azaldı 150 mikrog. kullanırken 50’ye düştü. söylenenlere cevap veriyorum kendimi ifade edebiliyorum. bu iki hastalık için ne yapabiirim? reikideki çakurey sembolü ile mi çalışmalıyım? başka nasıl şifa verebilirim?

  • admin diyor ki:

   Her zaman önemle vurguladığımız gibi, hekiminiz gözetimindeki tıbbi tedavi sürecinizi kesinlikle aksatmadan, her gün düzenli olarak ihtiyaca göre 12 saatte 1 ya da 8 saatte bir şifa seansı uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulamalarda oldukça etkili olmasına rağmen en basit uygulama önerisi;
   Her bir avucunuzun içine diğer elin işaret parmak ucu ile ÇKR çizin, bir el sakral çakrada diğeri boğaz çakrada iken her seans için 15-20 dk. reiki şifa enerjisi aktarımı yapabilirsiniz.
   Daimi şifalar olmasını diliyorum.

Yorumlar kapalıdır.