Reiki ve Kilo verme

S :
Hocam, Reiki uygulayarak nasıl kilo verebilirim?

C :
Bildiğiniz gibi; Reiki enerjisi daha süptil (ince yapılı-yoğunluğu az) olduğu için fiziksel konulara direk temas etmekten çok dolaylı şekillerde işlev görür. Yani Enerji yapısı daha ince olan zihinsel ve duygusal konulara temas eder, konu ile ilgili bu katmanlarda enerjisel blokajlar varsa, bu enerjisel blokajlar çözülüp düzenli dengeli bir enerji akışı sağlandığı zaman kişi; doğru duygu, düşünce ve davranış moduna girer. Böylelikle, daha yoğun yapılı (kütlesel olan) fizik bedenin önce sıvı katmanına, daha sonra da daha katı diyebileceğimiz katmanlara etki eder.

Bu arada, konu ne olursa olsun, sorunun kaynaklarını-sebeplerini her yönü ile geniş bir şekilde araştırıp bilgi sahibi olun ve şifa çalışmalarınızda bu asıl sebeplere ve -fazlasını da yapabilirseniz ne ala- mümkün olduğunca daha da derin bir anlayış ile manevi sebepleri bulun ve onlara da odaklanın.

* Bakış açısı doğru ise istenen doğru sonuçlar alınır 😉

Konuya bu şekilde bakıp, odaklanırken; uygulama şekli olarak da; ellerinizi başınıza ya da kalbinize koyarak ” fizik bedenimin kilo ve diğer sağlık dengesini bozan tüm etkenlerin şifalanmasını diliyorum ” diyerek, şifayı sadece Allah’tan dileyin. Bir vesile-sebep olarak da Kanal olduğunuz evrensel yaşam enerjisi olan Reiki şifa enerjisi aktarımı yaparsınız. Bu arada -uyumlanarak- kanal olduğunuz tüm şifa enerjilerinin frekanslarından ihtiyaç olanı da kendiliğinden akar 😉

Uygulama sıklığı ise; En sık 8 saat ara ile (optimum günde bir) ihtiyaç duyduğunuz kadar süre şifa çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Sonuçları almaya başladıktan sonra daha seyrek aralıklarla konu ile ilgili çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Şifa olsun inşallah!