Aynı Uyumlamayı birden fazla Masterdan tekrar almanın faydası ya da zararı varmıdır?

S:

Daha önceden alınan bir uyumlamanın, baska bir zamanda baska bir masterdan tekrar alınmasının faydasi ya da zarari var midir?

C:

Uyumlama açısından herhangi bir artısı eksisi yok tabi ki .. ancak enerjiyi farklı Masterlar ile çalışmanın elbette faydası var ama Uyumlama kısmı için değil tabii ki Eğitim kısmı için geçerli.
Hani, ‘UYUMLAMA ve EĞİTİM Proğramı’ diyoruz ya..
 
şöyle bir benzetme yapalım;
UYUMLAMA; Kapıdan içeriye girmektir.
EĞİTİM ise İçerideki yolculuk..
Kapıyı birden fazla kez çalarak, defalarca içeri girmek isteyebilirsiniz. Kapıyı kim açarsa açsın, karşılama merasimi farklı olabilir ama sonuçta aynı kapıdan içeriye girersiniz. Önemli olan içeriye girdikten sonra nasıl ağırlandığınızdır ve yolculuğunuza nasıl rehberlik yapıldığı..
 
Düşünün!
Heyecanla beklediğiniz bir film vizyona giriyor. Sinemaya geldiniz, salon ve o salondaki film için biletinizi alıp kapıdan içeriye girdiniz. Bileti aldığınız kişi değişse de sonuçta aynı şekilde içeriye girmiş olursunuz(burası uyumlama kısmı..)
 
Heyecanla beklediğiniz film harika ama o filmi izlemeniz için size yol gösteren görevli size, koltuğunuza kadar nasıl eşlik ediyor ve hangi koltuğa oturtuyor ise, beyaz perdeye o açıdan bakarak filmi izlersiniz. Eğer oturduğunuz koltuğun açısında, o harika filmin keyfini çıkaramıyorsanız elbette ki, başka bir seans için yeniden bilet alıp başka bir görevlinin rehberliğinde size uygun olan daha iyi bir bakış açısı ile izlemek isteyebilirsiniz.(Burası da eğitim kısmı)
 
bu arada sıkça rastlanan bir durum; Gün ışığından sinemanın karanlık ortamına girerken, rehberlik eden görevli de yol göstereyim derken karanlıkta bir yerlere çarparak tökezleyebilir ve oturmanız gereken koltuğa daha çok mesafe varken.. gördüğü ilk boş koltuğu göstererek, size’hemen şuraya oturabilirsiniz’ de diyebilir.. 😀 😀 😀