Şifa enerjilerini kullanarak, büyü cin varlık konularında çalışmalar yapılabilir mi?

 

S:
Şifa enerjilerini kullanarak, büyü cin varlık konularında çalışmalar yapılabilir mi?


C:
En saf ve yalın hali ile Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki Şifa çalışmalarının amacı ya da yaptığı şey; zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak enerji kanallarını temizlemek arındırmak, bu yolla da sağlıklı bir yaşam için yardımcı olmaktır. Negatif derken, eğer kasıt ettiğiniz şey, varlık, büyü gibi şeyler ise şifa enerjileri bu konuda direkt olarak hiç bir şey yapmaz. Yaptığını söyleyen şifa enerjileri kullanıcıları varsa da onların yaptıkları şifa enerjileri değil, o amaca hizmet eden başka tür enerjiler.
Şifa enerjilerinin çalışma prensibi şudur. Şifa enerjilerini en yalın duru saf hali ile düzenli seanslar ile alan ya da şifa enerjileri ile kendisini şifalandırmak için çalışan kişinin enerji bedeninin titreşimi yükselir, aurası güçlenir. Hali ile hem bilinç olarak hem de manevi olarak korunaklı(olumsuzluklardan etkilenmez) hale gelir. Negatif dediğimiz düşük titreşimli enerjilerin, kişiye etki etmesi zorlaşır.
 Bu gibi konular için şifa enerjileri değil, cinci hacı hoca değil, ilahi öğretilerin aktarıcıları olan Peygamberlerin tavsiye ettiği dualar ile insanın kendi kendisini ya da yakınlarının onun için dualarıdır en iyi yol.
Diğer yandan, şifa uygulayıcı olan kişi yeterinde arınmış ve güçlenmiş ise, yani bu gibi karanlık enerjilerden etkilenmeyecek kadar ustalaşmışsa, yaptığı şifa uygulamalarına engel olabilecek faktörlerin içerisinde bu gibi olumsuz enerji yapıları varsa, o enerjiler aradan çekilmek zorunda kalırlar. Burada ister istemez bir mücadele başlar. Burada şifa uygulayıcısının en son isteyebileceği şey, bu enerjiler ile karşılaşmak olur. Olumsuz enerjiler bertaraf olur ya da eğer şifa uygulayıcısı zayıf kalmışsa kendisi de bundan olumsuz etkilenebilir. Burada anlaşılması gereken şey; şifa enerjilerinin amacı, büyü cin muska varlık gibi karanlık enerjiler ile uğraşmak değil (hatta mümkün olduğunca uzak durmak gerekirken), eğer uygulayıcı yeterince güçlü bir kanallığa sahip ise, sadece tüm düşük titreşimli(olumsuz), engelleyici enerjiler gibi, karanlık enerjileri de bu arada bertaraf etmesi söz konusu olabilir. Şifa etkisi geçince yeniden aynı duruma dönüşler olabilir. Bu durumlarda da sık sık seans tekrarlanması gerekebilir.
Bunun yerine önerim; her gün sabah akşam (yaklaşık 12 saat ara ile) 10-15 er dk.lığına da olsa ”cevşen-ül kebir” dinlenmesidir. Böylelikle giderek daha güçlü bir auraya sahip olunacağı için, kat be kat güçlü, sürekli bir koruma ve arınma sağlanacaktır. (Not: Cevşen-ül Kebiri’i okumak ya da dinlemek, anlamak, hissetmek, enerji bedenimize tesir eder; öyle bit kadar kağıtlar içerisine sıkıştırılıp üzerinde taşınmasının hiç bir faydası yoktur.)
Daimi Sevgi ve Dualarım sizler ile birlikte..

  1. Ayfer Bedir diyor ki:

    Hocam iyi akşamlar ben reikide gasho pozisyonunu yaparken içime sinmiyor. Sembolümü elime çizdikten sonra dua eder gibi elimi açsam olurmu. Müslümanlığım zarar görüyormuş gibi hissediyorum. Teşekkürler

    • Hasan Makam diyor ki:

      Gassho, zaten budist ritüellerindeki dua için el tutuş pozisyonudur. Her inanç kendi dua el tutuş pozisyonun kullanır. Burada fiziksel el tutuşu değil, İlahi olana hitap ve O’na bağlantıda olmanın en rahat pozisyonunu almaktır amaç. Kişi kendisini nasıl daha iyi hissediyorsa, fizik bedenide o şekilde kullanır.

Yorumlar kapalıdır.