İmkanı olmayanlara ücretsiz uyumlama yapmanın sakıncası var mıdır?

 

S :

Merhaba Hocam. Ben … Hekimlik meslegimi surdururken … yasimda tanistigim Usui Reiki ile gercegin farkina vardim. Gecen Marttan itibaren enerji uygulamalari ile sifalanmaya ve sifa vermeye sevgi ile ve sizlerin yardimlari ile devam ediyorum.Oncelikle emeklerinize cok tesekkurler. Sorum şu: Usui reiki 2.Seviyesine yakindan, samballa cbs 1 ve 2 ye uzaktan toplu seansla uyumlandim. Bir cok arkadasimin uyumlanmasi icin araci oldum. Bugun aklima gelen sey, samballa 3 e uyumlanip bir sekilde uyumlamaya gidemeyen ya da maddi imkani olmayanlari 1.seviyeye uyumlamak oldu. Bu konuda guvendigim kisi sizsiniz. Ayrica karsilik almadan bunlari yapmamda bir mahsur var mi? Sizden fikir ve en hayirli zamanda uyumlama almak isterim. Sevgi ve saygilarimla

 

C :

Merhabalar … Hanım,

Yarım Hekim candan eder, yarım hoca imandan eder” derler ??
lütfen üzerinize alınmayın, duyarlılığınız olmaz ise sorgulamazdınız bu konuyu ??
Genel olarak, yapılan en büyük hatalardan biridir bu, yani ehil olmayan şifacının ya da eğitmenin, henüz alt yapısını tamamlamamış insanları Şifa Sİstemlerine uyumlamak.. Altyapı derken, kasıt ettiğim; Kuantum Fiziği temeli, Enerji prensipleri ve hız kanunları, metafizik vs. bunlar olmazsa olmaz teknik altyapılar. Bu konularda alt yapısı olmayan şifacılar zaten yıllarca da şifacı ya da eğitmen olarak çalışmalar yapsalar da hep bir şüphe ve eksik kalan bir boşluk hissi içerisinde olmuşlardır. Diğer yandan Şifacı olmanın, yani başkasının şifalanmasına aracılık edebilmenin ilk koşulu şifacının kendisinin de yeterince arınmış olmasıdır. Kanallık yapan kişi, enerjisel olarak yeterince temiz değilse, hastaya faydadan çok zarar verebilir.. Başkasına öğretmek için ise çok daha fazlası gerekir.. deneyim ve bilgi donanımına sahip olması, çoğu konuları aşmış olması, kendi hayatındaki sorunları aşmadan, bir başkasına öğretirken ne kadar faydalı olabilir ki .. Şöyle bir örneği sıkça veririm; Şifacılık ve diğer fizik ötesi konularda başkasına uyumlama yapmak ve öğretmek, sinema salonuna girip oturulacak yeri bulmaya benzetirim. Başkasına uyumlama yapmak, başkasını sinema salonunun kapısından içeriye almak gibidir. Eğer uyumlamayı yapan kişi, o karanlıkta görebiliyorsa o yeni kişiye rehberlik edebilir. Düşünün ki, Fizik ötesi bir alemde çalışmalar yapıyor insan, ve kendisi bile halen nasıl bir alemin içerisinde olduğunu anlamazken bir başkasının elinden tutarak nasıl bir rehberlik yapabilir.

Aslında oldukça geniş bir konu bu ancak benim bakış açım ile en ideali şu;
Kişi, ilk önce temel oluşturacak bilgi birikimini tamamlar, sonra şifa seansları alır ve bir yandan arınırken, diğer yandan da bilinçli bir şekilde enerjinin nasıl çalıştığını tecrübe eder. Sonra, aradığı tüm soruların cevaplarını barındırabilen bir Şifa Ustası ya da eğitmeni ile çalışır, ilk olarak uzun soluklu eğitim süreçleri olan Geleneksel Reiki Sistemlerinden biri ile başlar. 1.Seviye gereklerini tam olarak yaparken, enerji bedeni, çakralar aura, eterik bağlar, geçişler, enerjisel korumalar, topraklanma, merkezlenme gibi temel uygulamalarda profesyonelleşir, 2.seviyeyi düşünmez bile, sanki sadece 1.seviye her şeye yeter, başka bir uyumlamaya ihtiyaç yoktur.. 1.seviye de ustalaşan kişi, plan yapmasına gerek kalmadan zaten kendisini 2.Seviye uyumlamasını almış olarak bulur, bunun için tüm şartlar oluşmuştur, semboller, imgeleme, imajinasyon, afirmasyon vs. konularında ustalaşmıştır artık.. Master seviyesine namzet şifacı artık Şifa uygulamalarının tamamında ustadır ve diğer şifa sistemlerini de artık gerektiği gibi kullanabilme kapasitesine erişmiştir. Artık diğer şifa sistemlerini de öğrenmeye ve uygulamaya başlar ama henüz onları öğretme konusunda rehberliğe hazır değildir.
3.Seviyede kişi Reiki Master uyumlaması AL-ır ama kişinin reiki Master OL-ması için gerçek bir Reiki Ustası olması ve bu ustalığını öğrencilerine aktarması için eğitmen yönü ve başkasının eğitimi için ilhami bir kanallığa sahip olmaya başlar, şifacı bilgelik yeteneği güçlenir. Bu hal içerisinde iken artık hem Geleneksel Reiki Şifa Sistemlerinin hem de Diğer Şifa Sistemlerinin eğitimlerini en sağlıklı şekilde vermeye başlar.. Yaptığı uyumlamaların ve verdiği eğitimlerin kazandırdığı deneyim ve gelişen yetenekler ile birlikte çok daha iyi bir Eğitmen ve diğerlerine rehberlik etmeye başlar..

Elbette ki, bütün bu anlattıklarım, asgari düzeyde yani en azından olması gerekenler bunlar olmasına karşın, herkes yaptığı uygulamalar, şifalar ve uyumlamalardan sorumludur ve özgürdür ??

Verilen Hizmetten karşılık alma konusuna şöyle bir formül iyi bir fikirdir;

*ŞİFA‘yı ev temizliğine benzetebilirsiniz? Kendi evinizi temizlersiniz, Anneniniz evini, kardeşinizin evini ya da en yakın arkadaşınızın evini seve seve karşılıksız temizlersiniz. Aslında, düşünürseniz bunda bile bir karşılık vardır.. Çünkü geri kazanamayacağınız zamanı, bilgi birikimi ve emeği tüketiyorsunuz. Kendi sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gereken zamanı ve ilgiyi buna ayırıyorsunuz.. Örneğin anne baba, eş ya da çocuğunuz için harcamanız gereken zamanı başka bir konu için tüketiyorsunuz, Eğer karşılık alınırsa bu tüketmek değil, o sorumlu olunanlar için yaptığınız bir eylem olur bir anlamda.. Örneğin, kişinin sorumlu olduğu kişi, Ona ayırmanız gereken zamanı başkasına ayırdığınız zaman bundan ne hoşnut olur ne de razı.. ama başkalarına verdiğiniz hizmet karşılığı varsa bu işe gidip çalışmak gibi bir şey olur.. çok ince konular aslında ama formül her zaman geçerlidir 🙂

*UYUMLAMA‘yı da, sorumlu olduklarınızın dışında bir öğrenciye özel ders vermeye benzetebilirsiniz. Kendi öğrenci kardeşinize, çocuğunuza vs. okul müfredatı dışında extra ders vermeniz gayet doğaldır ama extra ders almak isteyen ancak imkanı olmayan herkese özel ders verebilir miydiniz?
Zaten zamanı gelmiş ise ders alacak kişi için gerekli tüm şartlar yerine gelmiştir! ??