CHI-BALL Nedir? Nasıl Oluşturulur? Hangi Alanlarda Kullanılır?

En basit anlatımı ile;

Reiki Ustası, kendisine göre en uygun nefes çalışması ile kısa bir meditasyon ve gevşeme sağlar.

Bedenin Chi merkezinde toplanan Yaşam Gücü Enerjisini, Omurga kanalı boyunca yükselterek, kollardaki enerji kanalları üzerinden ellerine doğru akıtır. Avuç içleri biri birine bakarken avuç içlerinden çıkan Yaşam Gücü Enerjisisi ile giderek büyüyen bir enerji küresi oluşturur. Oluşturduğu bu Çi Enerji Küresine Chi-Ball ya da başka bir deyiş ile Çi Topu denir.

Bu Enerji Küresi(topu) içerisine, gönderilecek olan şifa ya da uyumlama enerjilerini, niyetini belirtir ve varsa o şifa enerjisi sisteminin sembollerini yükler.

Tercihe bağlı olarak; enerjilerin alıcıya aktarılması için, belirli bir tarih ve saat belirlenebileceği gibi, Chi Ball(Çi Topu)’nun Yaşam gücü enerjisini sürekli koruyacak şekilde, alıcının almak istediği her an, alabileceği şekilde hazırlayarak alıcıya gönderir.

Alıcı ise, standart olarak enerjisel seans için hazırlıklarını tamamladıktan sonra, uzaktan bire-bir enerji alır gibi, enerjileri almaya niyet eder, o an-da enerjisel aktarım başlar, 20-30 dk. boyunca ya da enerjinin amaç ve içeriğine göre kısa ya da daha uzun sürerek devam eder. Enerjisel aktarım süreci mükemmel bir şekilde tamamlanır.

CHI-BALL – ”Çi Enerji Küresi” oluşturma :

✅ Chi enerjisini harekete geçirmek için tai chi, Chi Gong gibi bir teknik kullanabilirsiniz. Şöyle ki; Ayakta durun ve avuç içleri yukarıya bakacak şekilde, kolları yanlara doğru kaldırın, bir kaç derin nefes alın. Enerjiyi bedeninizde hissettiğinizde yere oturun ve zihinsel olarak yerküre ile enerjisel bağlantı kurun.

✅ Zihninizi boşalmak ve fizik bedeni gevşetip rahatlatmak için bir süre öylece kalın.

✅ Eller göğüs hizasında, ön tarafta, göğüsten bir karış kadar mesafede, avuç içleri biri birine bakacak şekilde, aralarında 3-5 cm mesafe bırakın.

✅ Aldığınız her nefesi verirken, aynı anda vücudunuza çektiğiniz evrensel yaşam enerjisinin sakral çakranızda birikerek oradan yükselip omuzlardan kollarınıza ve oradan da ellerinizden avuçlarınızın arasına biriktiğini imgeleyin. Kısa bir süre sonra avuçlarınız arasında bir balon varmış gibi hafif bir basınç hissedersiniz. Ellerinizi bir birinden yavaşça uzaklaştırıp yaklaştırın. Enerji küresinin giderek büyüdüğünü hissedersiniz. Yaklaşık 60 cm çapında bir küre haline geldiğini hissettiğiniz anda, Chi-Ball ” Çi Enerji Küresi” hazırdır!

? Şimdi artık oluşturduğunuz bu Çi Enerji Küreniz ile ne yapmak istediğinize bağlı olarak;

? Şifa amaçlı her hangi bir mekana, duruma, bilinçaltı olumsuz kayıtların temizlenmesine, eterik bağların temizlenmesine, kişisel ya da özel bir şifa konusuna vs. akla gelebilecek her konuda programlayabilirsiniz.

  • Zihinsel olarak kürenin içine -varsa o şifa sistemine ait sembol ya da sembolleri- çizebilirsiniz, bir arada ya da uzaktan yaptığınız şifa seanslarındaki prosedürleri küre içerisinde oluyormuş gibi hayal edebilirsiniz. Renklerle ya da enerji akışı ile ilgili görsel efektleri göz önünde canlandırabilirsiniz.
  • Kürenin içini ilgili şifa enerjileri ile doldurduktan sonra artık alıcıya yönlendirmeye hazırdır.
  • Oluşturduğunuz Şifa Küresini eş-zamanlı o anda da gönderebileceğiniz gibi, farklı tarih ve saate de gönderebilirsiniz. Bu durumda, tarih ve saati de niyetinize ekleyin.
  • Çi Enerji Küresini göndermek için, sesli olarak ya da içinizden, “Bu <şifanını amacı> için oluşturulan Şifa Enerji Küresini ’na şimdi (ya da farklı bir tarih-saat) gönderiyorum.” Şeklinde söyleyin.
  • Şifa Küresinin alıcıya ulaştığını ve Taç Çakrasının 2-3 karış kadar yukarısında konumlandığını hayal edin. (Tercih ederseniz, Enerji küresinin, alıcının taç çakrasından ya da tüm çakralarından tek tek girerek tüm bedeninin doldurduğunu imgeleyebilirsiniz.)
  • Alıcı kişi niyet ettiği andan itibaren enerji akışı başlar ve yaklaşık 22-30 dk. içerisinde seans tamamlanır. O anda ya da belirlenen zamanda Çi Enerji Küresini almak için uygun olmasa da, -kendisi için aktive olmayı bekleyen- Enerji Küresini uygun olduğu ilk fırsatta niyeti ile birlikte almaya başlayabilir.

? Eğer Reiki Eğitmeni iseniz; Ayrıca bu oluşturduğunuz Enerji Kürelerine Uyumlama enerjilerini de yükleyip, uyumlama küresi olarak da gönderebilirsiniz.

  • Bunun için, şifa enerjileri yüklemesi yerine Uyumlama prosedürlerini varsa sembollerini Çi Enerji Küresinin içerisine yerleştirerek, küre içerisinde uyumlama prosedürlerini imgeleyebilirsiniz.
  • Uyumlama için niyet olarak da; “Bu Çi Uyumlama Küresini ’na şimdi (ya da farklı bir tarih-saat) gönderiyorum.” Şeklinde söyleyin ve göz önünde canlandırma yaparak gönderin!