Reiki ile İlişkileri Şifalandırma

S :
Reiki ile ilişkiler şifalandırılabilir mi?

C :
İlişkileri şifalandırmak konusunda da yine Reiki’nin temel prensiplerinden özgür iradeye müdahale etmeme yi hatırlıyoruz.

Yani ne demek bu;
Bir ilişkinin tarafları vardır. Enerji ise taraflar üzerinde çalışır. Her iki taraf da ilişki üzerinde şifalanma diliyor ve bu enerjiyi  almak için seansa hazırlanıp tam anlamı ile alıyorsa ne ala ..
Yok eğer taraflardan biri bu ilişkinin şifalandırılması için çalışma yapıyorsa, sadece yapan kişinin kendi tarafında ama her iki tarafın da en yüksek hayrına olacak şekilde bir arınma ve temizlenme gerçekleşir.

Reiki evrensel yaşam enerjisi, her konuda olduğu gibi; ilişkiler konusunda da kişisel istek ve arzuları değil, her zaman bütünün hayrını gözetir.

Örneğin; kişisel istek ve arzusu, ilişkiyi daha da derinleştirmek iken bütünün hayrı bunun tam tersini gerektiriyor ise Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki bu kişisel amaca hizmet etmez. Aksine istemediğimiz bir yönde gelişerek kopar gider 😉 Elbette bu durum gerçekleşir ise, ilk zamanlar at gözlüğü ile bakan birine :)) bu biraz acı verebilir ama resmin tamamını daha sonra gördüğü zaman, iyi ki böyle olmuş, yani bütünün hayrı gözetilmiş, der !..

Anlamamız gereken temel prensip şu :
Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki , bize ( yani şifa uygulayıcılarına ) hizmet etmez. Şifa uygulayıcıları bütünün hayrını gözeten Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’ye hizmet edebilir!
Elbette ki kişisel arzu ve isteklere hizmet eden enerjiler vardır ama bunlar Şifa enerjileri değillerdir. Biz onlara genel olarak karanlık enerjiler diyoruz.
Eğer Şifa uygulayıcısı, bütünün hayrını gözetmenin önüne geçirerek egosu doğrultusunda Reiki’yi kendisine hizmet etmesi için kullanmaya kalkar ise, o zaman aradan reiki çekilir, karanlık başka enerjiler orada kendilerine alan bulurlar.
Zaten -sözde- şifa uygulayıcılarının konuya gerçekten tam olarak hakim olamadıkları için, en çok içine düştükleri ve çıkamadıkları hatalardan biri de budur !
Bütünün en yüksek hayrına, daimi şifalara inşallah ?☺

gönülden, koşulsuz sevgim ile ..
hasan