Melek Enerjileri ile ilgili uygulamalar???

S :
Melek enerjileri ile ilgili şifa uygulamalarını en sağlıklı şekilde nasıl yapabiliriz?

 

C :

Biliyorsunuz, melek enerjileri ile ilgili çalışmaların tamamını yıllar önce programlarımdan kaldırmıştım. Nedeni ise; Amacından saptırılmış uygulamalar yapılmaya başladığı için sorumluluk almaya devam edemedim. Bu neden ile melek enerjileri ile ilgili, genel olarak sadece şunu söyleyebilirim; Melekler ’emr alemi’ varlıklarıdır. Bu şu demek; Tüm iradeleri Yaratıcı’ya bağlı, sadece ve sadece Yaratıcı’dan aldıkları emirler doğrultusunda ve sadece görevlendirildikleri konuda, yaratılışın işleyişinde yer alırlar. Şifa konusunda görevli olan meleklerin ise yaptıkları şey zaten şifa enerjilerini -emr olundukları şekilde- taşımaktır. Hiç bir melek, bağlı oldukları İlahi iradeyi bırakıp da, bir insanın talimatı ile şifa enerjilerini yönlendiremez. Bunu yaparsa da zaten melek (Yaratıcı’nın emr alemi varlığı) olmaktan çıkar. Böyle bir şey de mümkün değildir yani.. Varsa o anda devreye giren bir varlık, o da melek değildir, emin olabilirsiniz :))

Yani bizler şifa uygulayıcıları olarak, Melek Enerjileri derken, anlamamız gereken; şifa enerjilerini taşıyan melekler ve meleksi özellikler taşıyan enerjiler.. ve bu enerjileri ise sadece ve sadece Yaratıcı’dan yani Allah’tan isteriz. aynen bir dua gibi.. sonra da teknik olarak uygulamak istediğimiz rituelleri yerine getirerek bizler de bu şifa seansına dahil oluruz. Bu rituellerin de ne olduğu tamamen uygulayıcının kendi tarzını yansıtmalıdır. Ders notlarında verilen bilgi ve yöntemler sadece ilk uygulama adımları için yardımcıdır. Şifa uygulayıcısı bu yöntemler ile başlayarak kendi uygulama şekillerini keşfederek devam edebileceği gibi; hiç ders notlarına bağlı kalmadan, o enerjiye aracılık etmek istediğini dua edasında Yaratıcı’dan ister ve şifayı O’ndan bekler, dilediği ritueller ile de bu şifa seansına kendisi de katılmış olur. Şifa seansı tamamlandığı zaman da uygulayıcının kendisine, şifa gibi böyle ulvi bir amaç için aracı olma imkanı verildiği için Yaratıcı’ya karşı minnet ve şükran duyguları ifade edilir.

En yalın, en saf, en temiz ve kalıcı şifa anlayışı budur !.. Bunun dışında farklı anlayış ve uygulamalar yapan şifa uygulayıcıları da var elbette ama giderek kötüye gittiğinin farkına vardıkları zaman, döndükleri ya da zamanları varsa dönecekleri yol ve anlayış, yine yukarıda anlattığım bu en saf halinedir.. 😉