Aldığım uyumlamaları başkasına da öğretirken yanlış bir şey yapar mıyım?

S:
İnisiye olduğum sistemlerin bazılarını kendime ve başkalarına şifa niyetiyle uyguluyorum, bazılarını ise kendime bile nasıl uygulayacağımı bilmiyorum. Ancak bunlardan sadece birine başkalarını uyumladım. Diğerlerini uyumlama konusunda tereddütlerim var. Sebebi ise; bir çoğunun seminerine katılmadan ya da uzaktan uyumlandığım için nasıl yapacağım konusunda kendime güvenemiyorum, yanlış eksik bir şeyler yaparım diye korkuyorum.

Sonuç itibarıyla; ders notlarını kullanarak yapabilir miyim endişelerim var. Reiki’ye nasıl inisiye edilir ile ilgili piyasadaki kitapları da okudum, ama dediğim gibi çekiniyorum. Bu konuda kafa karışıklığını çözebilirsem Usui Reiki 3.Derece(Master&Teacher) seviyesine tarafınızdan uyumlanmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler..
Sevgiyle kalın

C:
Uyumlama yapma konusuna; rahat olun lütfen. Siz, herhangi bir şifa sisteminin tamamına uyumlandığınız an-dan itibaren, sizin niyetiniz ile bir başkasını uyumlama yetkisine sahipsiniz. Anlaşılması gereken şu; Sizin ve uyumlamayı alacak olan kişinin karşılıklı niyeti ile uyumlama başlar ve tamamlanana dek devam eder. Siz ise, sorumluluğunuz gereği, bildiğiniz uyumlama prosedürlerini elinizden geldiğince doğru şekilde yaparak, uyumlama sürecine katılırsınız. Ritüellerde(uyumlama merasiminde) size öğretilenin bire bir aynısını yapamayabilirsiniz, standart olandan farklı bşeyler de yapabilirsiniz ama Uyumlamayı yanlış yapma şansınız yoktur!, Çünkü, asıl uyumlamayı yapan siz değilsiniz 😉 Sizin NİYETiniz, Uyumlama sürecinin START butonu, hepsi bu !

Çok daha önemli olan bir konu; Uyumlama yapmak çok kolaydır ama uyumladığınız enerjiye ilk önce sizin büyük oramda adapte olmanız en ideali… Şifa aktarımında da böyle. Örneğin Bolluk ile ilgili bir uyumlama aldınız. İlk önce bu enerjinin -tabiri caiz ise ‘suyunu çıkarana kadar’- çalışın. Bolluk ve refahı yakaladığınız anda artık bu enerjinin sizin hayatınıza kattığı güzelliklerin başkaların hayatına da katılmasına katkıda bulunun. Bolluk ve refah ile ilgili enerjinin yeterince yükselmemiş ise, bu anda yapacağınız uyumlama ya da şifa aktarımlarında kurulan güçlü enerjisel bağlar üzerinden sizin ya da istemcinin olumsuz etkilenmesi söz konusu.. Sizdeki henüz temizlenememiş olumsuz düşünce kalıpları ve konu ile ilgili enerjisel blokajlar da istemciye aktarılabileceği gibi, istemcinin enerjisel blokajları da sizi daha da geriye çekebilir. Her zaman dile getirdiğimiz gibi.. İLK ÖNCE, KENDİMİZİ TAMAMEN İYİLEŞTİRELİM !

Yolunuz her zaman Açık ve Aydınlık Olsun.
Sevgiler, tüm kalbimle..
hasan makam