Çok sayıda Şifa Enerjilerine uyumlandım, abir çok sembol var, hepsini hatırlayamıyorum, Ne yapmam gerekiyor?

S:
Hocam merhaba
Nasılsıniz, enerji akışı yaşantimda da kendini gosteriyor. Çok çok Sağolun. Fakat anlayamadigim cok sey var. Sms olarak da bildirdim. Ornek vererek 5 ve 6. sembolleri nasil ve nerede kullanabilecegimi kisaca aciklayabilirmisiniz. Ayni sorular karuna ki icin de geçerli. Ozellikle karuna ki de cok fazla sembol var ve hatirlayamiyorum. Hangi sembol ne icindi ve nasil ciziliyordu diyorum kendime ama maalesf. Bunun daha kolay bir yolu yokmu? Hocam, KARUNA KI hem merhametli kalp reikisi, hem çok çalıştırdığı için canimizi cikartiyor 🙂

C:
Merhabalar … Hanım,
Reiki Master ön koşullu olan ileri seviye sistemlerde genellikle aynı prensip geçerlidir. Yani Usui Reiki Sembollerini hangi yöntemlerle uyguluyorsanız, Grandmaster ve Karuna Ki sembollerini de aynı şekillerde kullanabilirsiniz. Bildiğiniz sevdiğiniz, en yöntemler hangileri ise..

Karuna Ki, açıklamalarda da belirtildiği gibi, profesyonel yani mesleği şifacılık olanların tercih ettiği bir sistem. Sembollerin hangi konularda faydalı olduğunu ezberlemek ve uygulamak zaman istiyor, aynı şekilde meditasyonları ve egzersizleri var yapılması gereken.. Karuna Ki, Karuna Reiki Master ile aynı düzeydir, yani Karuna Ki ye uyumlanmanız, Usui Reikinin 1, 2 ve 3 e uyumlanmanız gibidir, elbette bir kaç günde bütün bunları ezberlemek, öğrenmek ve uygulama mümkün değildir. Bu nedenle zamana ihtiyaç duyuluyor. Size, Karuna Ki gibi geleneksel Şifa sistemleri için uyumlamalar arasında zaman bırakmamız uygun olur dememin sebebi de bu 🙂

Grandmaster Seviyeleri, yine Grandmaster Hakkında bir kaç söz, konu başlığı ile size iletilen mailde ve Grandmaster Sayfasındaki linkten ulaşılan, Grandmaster tanıtım dosyasında da anlatıldığı gibi; Grandmaster seviyelerinde ayrıca teknikler ve uygulama şekilleri verilmez. Belli bir amaca hizmet eden her bir seviyenin sembolleri ile düzenli bir şekilde günlük 20 dk. meditasyon yapılır. Bu meditasyonlar sırasında Grandmaster(BüyükUsta) olmanız nedeni ile kendinize özgü uygulama şekilleri keşfeder ve geliştirirsiniz.

Grandmaster 5&6 da geçiş süreci olduğu için Omurga Kanal Temizliği gibi bir uygulama şekli verilse de bu yöntem grandmasterlardan birinin keşfettiği yöntemlerden sadece biridir. Siz de sembollerle çalıştıkça, kendi öz varlığınızdan başka bir yönteme ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Yalnız buna epey zaman ayırmanız gerekiyor. Maalesef elimizde sihirli bir değnek yok, Olsa kendime kullanırdım 🙂 ) Uzun yıllardır, günde 5-10 saatim şifacılık çalışmaları ile geçiyor, emek istiyor, zaman yetmiyor. Şimdilerde şanslıyız, evimizden ya da ofisimizden çıkmadan da her şey halloluyor. Bir enerjiye uyumlanmak için başka ülkelere gitmek zorunda kaldığımız zamanlar çok geride kaldı.. Şimdi bu emek, zaman ve ödenen tüm bedellerin o zamanlara kıyasla neredeyse hiç bir şey bu dönemde, en azından enerjileri hakkı ile öğrenmek, anlamak ve uygulamak için zaman ve emek harcamak bize verilecek ödüllerin kaynağı oluyor.

Sonsuz Sevgiler, tüm kalbimle

Hasan Makam